MASLACI ZA TIJELO (I DUŠU)

U očekivanju babljeg ljeta predstavljamo našu novu on-line radionicu MASLACI ZA TIJELO (I DUŠU).

Naučite napraviti prirodne i fine maslace za tijelo koji će oporaviti suhu i suncem oštećenu kožu nakon ljeta, ali je i pripremiti za zimu. Prirodni maslaci su idealni upravo za oporavak kože nakon ljeta, za sve one koji muku muče s uvijek suhom kožom kojoj nedostaje i vlage i zaštitnog masnog sloja koji balansira hidrolipidnu barijeru, za njegu tvrde kože na stopalima i laktovima, ali zašto ne, čak i za njegu izrazito suhe kose. Odličan su, ako ne i jedini pravi izbor za njegu kože trudnica jer kožu intenzivno hrane i čuvaju je od pucanja, pa su fantastična i vrlo prirodna preventiva protiv nastanka strija. Prva su pomoć kod svih kožnih poremećaja, jer osim što će kožu nahraniti i zaštiti je od prevelikog gubitka tekućine, mogu se usmjeriti tako da kožu dodatno umire, smanje nadražaj ili svrbež. Mogu se koristiti i u svakodnevnoj njezi kože beba i male djece.

Cilj svih naših radionica je da vas naučimo razmišljati kako biste bili u stanju stvarati vlastite formulacije. U Formulariju koji prati radionicu polaznik će dobiti desetak osnovnih formulacija za izradu maslaca, no prava je vrijednost ove radionice zapravo u činjenici da ćete svoje formulacije naučiti slagati sami logikom koju usvojite tijekom predavanja.

Kroz tri osnovna načina izrade maslaca za njegu tijela naučit ćete napraviti nekoliko vrsta maslaca; one kojima će baza biti neki od biljnih maslaca i biljna ulja ili uljni macerati, one koji kombiniraju biljna ulja, masne kiseline i biljni alkohole, a naučit ćemo i kako integrirati vodenu ili gel fazu u maslace bez upotrebe emulgatora.

Radionica je prilagođena potpunim početnicima, ali i onima koji već imaju neka osnovna znanja i iskustva, te već izrađuju svoju kozmetiku.

Sadržaj Formularija:

AVOKADO MASLAC

SNOW WHITE (savršeno bijeli brzo upijajući maslac)

CHOCO CARAMEL body butter

MANGO body butter

SOS MASLAC (shea&aloe vera calming body butter)

ANTI AGE MASLAC s hijaluronom

BADEMOV MASLAC s bademovim mlijekom

MASLAC ZA NJEGU KOŽE TRUDNICA

MASLAC PROTIV STRIJA

MASLAC ZA BEBE

MASLAC ZA KOSU

Radionicu osmislila i vodi: Meri Popović, fitoaromaterapeut

Prijave na radionicu: eterico.udruga@gmail.com

  • Trajanje video predavanja: 1 h
  • Cijena radionice: 20
  • Cijena radionice za članove udruge:  16€ – odobren popust od 20% 
  • Potrebno predznanje: NE
  • Praktični dio radionice: DA (u sklopu videa bit će detaljno objašnjen proces izrade pripravaka)
  • Materijali: video, FORMULARIJ (skripta i dodatna objašnjenja), prezentacija
Podijeli:

2 Comments on “MASLACI ZA TIJELO (I DUŠU)”

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.