PO MJERI – napravite vlastitu mini liniju prirodne kozmetike s hijaluronom

KOZMETIKA PO MJERI

Povodom Dana žena pripremile smo mali poklon namijenjen svim ženama koje su u vječnoj potrazi za kremom, serumom, tonikom. Naučite ga napraviti same. Sebi, po svojoj mjeri. Uvjerite se da prirodna kozmetika, pa čak i ona vrhunska, kad je radite sami nije skupa i nema niti jednu alternativu koja bi joj bila ravna.

Ideja da napravimo ovakvu on line radionicu nametnula se sama. U suradnji s Muzejom grada Rijeke i divnom ekipicom iz Palače šećera povremeno organiziramo radionice. Predivna je to zgrada i muzej koji svakako treba posjetiti. Po mogućnosti, i nekoliko puta. Oduševit ćete se.

Ovaj smo put bili jako ograničeni vremenom.  Na raspolaganju smo imale samo sat vremena, pa je to uvjetovalo i broj sudionika. Radionica se popunila u nekoliko sati nakon objave, i puno onih što su se htjele prijaviti nisu uspjele “upast” na radionicu.  Svaka žena zaslužuje znati kako si napraviti hijaluronski serum, kremu i tonik za lice. To su osnove.

Kako tamo uvijek radimo s potpunim početnicima skripta je prilagođena upravo njima. U on-line izdanju skriptu smo dodatno proširili i nadogradili, a prati je i prezentacija i video kako bi onaj praktični dio koje su one napravile bio bolje objašnjen.

Na radionici je svih deset žena od kojih većina nije imala nikakvog predznanja ni prakse u 50 minuta napravilo :

 • hijaluronski serum (s pantenolom i feruličnom kiselinom)
 • kremu za lice s hijaluronom (koju su djelomično i same formulirale prema vlastitim afinitetima i potrebama kože), te
 • tonik na bazi hidrolata s hijaluronom za svoj tip kože. Pa neka netko kaže da nema vremena raditi svoje pripravke.

Ukupno vrijeme potrebno za izradu svih pripravaka: 50 minuta predavanja i oko 50 minuta pripreme i izrade kozmetičkih pripravaka.

SADRŽAJ PREDAVANJA:

 • prirodna vs. “prirodna” vs. komercijalna kozmetika
 • prednosti izrade vlastitih pripravaka
 • hijaluronska kiselina (što je, kako djeluje s obzirom na molekularnu veličinu)
 • kako izraditi hijaluronski gel i hijaluronski serum?
 • osnove izrade emulzije
 • smjernice za izbor sastojaka prema tipu kože (masna, mješovita, suha, atrofirana)
 • kako izraditi kremu?
 • tonici – funkcija, namjena i izrada

Skripta u potpunosti prati predavanje i sadrži formulacije za sve pripravke, te osnovne smjernice  kako ih najbolje prilagoditi svojoj koži.

Ovom radionicom jako kratimo put koji treba preći da bi se napravilo vlastite formulacije, a to nije naš stil. Mi volimo ugrađivati znanje postepeno, a to je proces koji  ima svoje zakonitosti i pravila. I zato je spor.  Ovaj put kršimo vlastita pravila, ali na kratko i s dobrim razlogom.

Radionica je osmišljena kao poklon radionica za Dan žena, no odlučeno je da ostane trajno dostupna. Nekome će ona biti prvi korak u prirodnu kozmetiku i dobar pokazatelj kako je zapravo lako i dostupno napraviti svoju kozmetiku “po mjeri”.

Ispred svakog početnika je puno posla, no neka vas to ne spriječi u napretku i učenju. Pa čak da nikad ni ne krente dalje od ovog za svoju ćete kožu napraviti puno.

Radionicu osmislila i vodi: Meri Popović, fitoaromaterapeutkinja

Prijave na radionicu: eterico.udruga@gmail.com

 • Trajanje video predavanja: 50min
 • Cijena radionice: 28€
 • Cijena radionice za članove udruge:  22€ (odobren popust od 20%)
 • Potrebno predznanje: NE
 • Praktični dio radionice: DA (u sklopu videa bit će detaljno objašnjen proces izrade pripravaka)
 • Materijali: video, FORMULARIJ (skripta i dodatna objašnjenja), prezentacija
Podijeli:

One Comment on “PO MJERI – napravite vlastitu mini liniju prirodne kozmetike s hijaluronom”

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.