Eko deterdženti i sredstva za čišćenje

Prva od dvije radionice u kojoj ćemo naučiti napraviti sve što je potrebno jednoj modernoj i ekološki osviještenoj domaćici 🙂 KULTURA, ZNANJE, ODGOVORNOST su niti vodilje ovih radionica. Cilj ove radionice je da pri održavanju čistoće u domu zaštitimo svoje zdravlje kao i zdravlje naših ukućana i da budemo odgovorni prema prirodi. Cilj je naravno i imati zdravo i čisto životno okruženje.

Nakon kraćeg uvoda upoznati ćemo prirodna sredstva koja izvrsno odrađuju posao pranja, čišćenja i pri tom su potpuno neškodljiva.  Neke od njih već koristimo, no najčešće niti ne znamo mehanizme njihovog djelovanja i kako ih se pravilno dozirati i primijeniti. S nekima će se većina susresti prvi put. Prisjetiti ćemo se i prirodnijih i manje škodljivih tenzida koje smo naučili koristiti u izradi blagih i prirodnijih šampona, ali ćemo im dati i zgodnu biljnu alternativu. Naravno, iskoristiti ćemo i znanje koje smo stekli u radionicama Male i kreativne škole sapuna.

Polaznici dobiju skriptu koja je pravo malo blago i sadrži pedesetak različitih recepata za održavanje čistoće doma, suđa i rublja, ali i neke praktične savjete za vrtlare i one koji vole biljke.

U ovoj radionici fokusiramo se na dva važna dijela svakog doma: kuhinju i kupaonu, a na radionici izrađujemo:

• tekući deterdžent za suđe
  • deterdžent za strojno pranje suđa
  • nježni abrazivni deterdžent za inox, keramičke kuhinjske ploče i sl.
  • sredstvo za uklanjanje kamenca ili sredstvo za čišćenje staklenih površina
  • deterdžent za strojno pranje rublja bez sapuna
  • tekući deterdžent za strojno ili ručno pranje rublja (šareno ili bijelo)

• Trajanje radionice: 4 sata