MODUL 4 – FAT lokomotornog sustava

Onako kako nam je zadano da dišemo, zadano nam je i da se krećemo.  Puno je bolesti modernog čovjeka vezano upravo uz pomanjkanje kretanja, no lokomotorni sustav je i te kako izložen zakonitostima fizikalnih pojava – trenju, gravitaciji, tromosti, pa je rizik za razvoj bolesti zapravo vrlo visok i to već od najranije dobi.

U ovom modulu naučit ćemo kako se ponaša lokomotorni stroj čovjeka, koje su prijelomne točke, gdje se problemi najčešće nalaze i kako ih prirodno riješiti ili držati pod kontrolom. Naučit ćemo da je katkad najučinkovitija multidisciplinarna akcija, spoj onog što nam priroda nudi,  fizikalne medicine, a po potrebi i farmaceutskih pripravaka da bi postigli što bolji efekt.

U modulu će nam se ispreplitati i imunologija, gdje je suradnja klasične i prirodne medicine još potrebnija. Obraditi ćemo neke tehnike prevencije i očuvanja lokomotornog aparata da bi nam što dulje bio od koristi. Uz znanstvenu fitoaromaterapiju spomenut ćemo i tradicionalne tehnike samopomoći.

• Trajanje radionice: 12 sati
  • Cijena radionice za članove udruge: 480 kn (odobren popust od 20%)