MODUL 5 – FAT hormonskog sustava

Nerijetko je ono što je najmanje, najveće. Veličinu hormona možemo mjeriti u nanogramima, no njihova biološka aktivnost je ogromna.  Reguliraju metabolizam, rast, razvoj, raspoloženje i razinu stresa. Njihova količina i funkcija često zna biti narušena, stvaraju otklone u lijevo i desno i tad su njihovi učinci dramatični. Sjetimo se puberteta. Sjetimo se štitnjače. Sjetimo se hormona genitalnog sustava i koliko njihovo odstupanje zna mijenjati i tijelo i psihu.

Hormonski je sustav kompliciraano umrežen i sve su žlijezde međusobno isprepletene u funkciji i djelovanju na sve organske sustave. Najčešće bolesti modernog doba usko su vezane upravo uz nepravilan rad hormonskog sustava.

Ovdje ćemo se učiti balansirati. Učiti ćemo povezati hranu i biljke, učiti ćemo o važnosti prevencije, o tome koliko su naši izbori važni.

• Trajanje radionice: 12 sati
  • Cijena radionice za članove udruge: 480 kn (odobren popust od 20%)