Prirodna kozmetika za poremećaje pigmentacije

Poremećaji pigmentacije sve su učestaliji problem kod svih dobnih skupina. Iako ih se najčešće povezuje s negativnim djelovanjem sunčanih zraka, najčešći je uzrok njihove pojave zapravo kaskadna reakcija više uzročnika, što vanjskih što unutrašnjih, a njihovom središtu jest često sunce, no nerijetko smo to i mi sami. Učimo o tome kako i zašto nastaju hiperpigmentacije, o mehanizmima sinteze melanina i vrstama hiperpigmentacija.

Na radionici razgovaramo o strategiji terapijske primjene prirodnih aktivnih principa koji vrlo učinkovito mogu umanjiti  već postojeći problem hiperpigmentacije, odnosno načine kako tu pojavu uspješno prevenirati.  Obrađujemo desetak aktivnih tvari djelotvornih kod hiperpigmentacija (doze, primjena, indikacije, kontraindikacije) i s njima radimo 4 pripravka:

AHA+HA+ALOE VERA gel – funkcionalni gel s prirodnim AHA kiselinama

antiSPOT – aromaterapijski uljni serum protiv hiperpigmentacija

antiSPOT – funkcionalna krema za izjednačavanje tena

HA + C – hijaluronski serum sa stabilnim C vitaminom za posvjetljivanje tena

• Trajanje radionice: 4 sata
  • Cijena radionice za članove udruge: 320 kn (odobren popust od 20%)
  • Potrebno predznanje: DA
  • Materijali za rad: skripta + prezentacija

Radionicu osmislila i vodi:

Meri Popović, fitoaromaterapeut