MODUL 2/2 – Kreativna radionica sapuna

Kreativna radionica sapuna zahtjeva osnovno predznanje (stečeno u Maloj školici sapuna ili negdje drugdje ) i ponešto vještine u izradi sapuna hladnim procesom saponifikacije. Tu se nećemo toliko baviti teorijom, već ćemo kroz praksu naučiti sapunima dati dodatnu vrijednost, ne samo u izgledu, već i u funkciji.
Proći ćemo kroz prirodne i mineralne boje, prirodne dodatke koji sapun oplemenjuju i čine ga našoj koži prihvatljivijim, isprobat ćemo desetak tehnika “oslikavanja” sapuna, govoriti o utjecaju masnih kiselina pri izboru ulja i masti na konačan izgled i funkciju sapuna, o slaganju boja i mirisnih nota, o fiksatorima mirisa i svim tim divnim čudima koje od običnog sapuna naprave malo umjetničko djelo. I ovdje će polaznici napraviti oko kilograma sapuna kojeg nose kući. Također dobivaju i skriptu s teorijom i recepturama.

• Trajanje radionice: 7 sati (s pauzom za ručak)
  • Cijena radionice za članove udruge: 320 kn (odobren popust od 20%)