MODUL 2/1 – Mala školica sapuna

Za MALU ŠKOLICU SAPUNA nije potrebno nikakvo predznanje. Sve što je potrebno da bi se pristupilo izradi sapuna će polaznik naučiti kroz video predavanje koje će dobiti nekoliko dana prije radionice. Ostatak teorije učimo putem, kroz praktični rad. Bit će mrvicu povijesti, mrvicu kemije, mrvicu matematike i malo više o zaštiti na radu. Kao i sve naše radionice, i ova je popraćena opširnom skriptom koja osim teoretskog dijela sadrži i formulacije.
U praktičnom dijelu radimo sapune hladnim procesom saponifikacije. Ovisno o broju polaznika radit će se samostalno ili u paru, a svaki polaznik izraditi će ukupno oko 600 g sapuna kojeg nosi kući na njegovanje i dozrijevanje.

Polaznik na radionicu dolazi u dugim rukavima i donosi pregaču. Sav drugi zaštitni materijal dobiti će u Udruzi.

• Trajanje radionice: 2 sata video predavanja, 3 i pol sata radionice
  • Cijena radionice za članove udruge: 380 kn (odobren popust od 20%)
  • Radni materijal: video predavanje, prezentacija, skripta + Formularij, silikonski kalup za sapune