MODUL 2/1 – Mala školica sapuna

Za MALU ŠKOLICU SAPUNA nije potrebno nikakvo predznanje, sve što je potrebno da bi se pristupilo izradi sapuna će polaznik dobiti kroz teorijski dio koji traje uvodnih sat i pol vremena gdje će  naučiti dovoljno da se može krenuti u praktični dio i izradu sapuna. Ostatak teorije učimo putem, kroz praktični rad. Bit će mrvicu povijesti, mrvicu kemije, mrvicu matematike i malo više o zaštiti na radu. Kao i sve naše radionice, i ova je popraćena opširnom skriptom s teorijom i recepturama.
U praktičnom dijelu radimo sapune hladnim procesom saponifikacije. Radit će se u paru, jer ćemo tako brže i bolje funkcionirati i napraviti tako svaki oko 600 grama sapuna kojeg polaznici nose kući. Na poklon dobiju i silikonski kalup.

• Trajanje radionice: 7 sati (s pauzom za ručak)
  • Cijena radionice za članove udruge: 320 kn (odobren popust od 20%)