EDUKACIJA: Najava radionica za veljaču 2018.

U veljači nastavljamo edukaciju iz prirodne kozmetike s 4. modulom na kojem radimo maske od gline, aromaterapijske kupke, pilinge i šumeće bombice, ide i drugi dio priče o konoplji, učimo raditi krute šampone i vraćamo dug iz siječnja – radionicu „Fitoterapijom protiv cistitisa“.


Najava radionice 4. modula – MASKE, PILINZI, SOLI ZA KUPANJE I ŠUMEĆE KUGLICE

Ovo je dio aromaterapije koji se odnosi na dušu povezanu s brigom o tijelu. Možda i najljepša radionica od svih u kompletnoj edukaciji, jedna od onih koja ne zahtjeva previše resursa, u smislu nabave sirovina, a na radionici toliko toga napravimo da si polaznici obično nakon radionice priušte pravi mali wellness vikend. Inače, lijepo je znati, po definiciji wellness podrazumijeva stanje dobrog  zdravlja uma i tijela koji je postignut kroz vlastiti trud. Ulaganje u sebe.

Zima je idealno vrijeme za kućni wellness. Koža zimi zahtjeva bolju i ozbiljniju njegu, hladnooća, vjetar i hladan zrak na kožu djeluju vrlo stresno, osobito kad se dugo boravi vani ili se često izlazi iz zagrijanih prostorija na hladnoću. Centralno grijanje, s druge strane, kožu dodatno dehidrira, pa se problematika zbraja. Maske i blagi pilinzi koži će vratiti sjaj i živost, fina kupka s aromaterapijskim solima i eteričnim uljima će umiriti um i opustiti tijelo, njećni piling za lice ili još bolje neki funkcionalni za tijelo pokrenuti će metabolizam kože, a i sasvim malu radost pružiti će nam i šumeća kuglica utopljena u kadi 😉

Radionicu vodi Meri Popović

Dva termina smo pripremili za ovu radionicu:

petak9. veljače od 18 do 22 h i

petak, 16. veljače od 18 do 22 h

Sve detalje možete pronaći na linku.

Najava radionice – AROMATERAPIJOM PROTIV CISTITISA

Najavu za ovu radionicu ponavljamo, jer smo je zbog bolesti predavača prošli mjesec morali otkazati, pa vraćamo dug.

Dvije od tri žene su barem jednom u životu imale neku vrstu upale mokraćnog mjehura. Cistitisi nisu rijetki niti kod djece, mada su nešto učestaliji kod spolno aktivne populacije, osobito žena zbog specifične građe njihovog urogenitalnog sustava. Česte bakterijske infekcije dugoročno će oslabiti i iscrpiti cijeli organizam i ne treba ih nikako zanemarivati, a kronična upala može dovesti do ozbiljnijih komplikacija. Ovo je mjesto gdje fitoaromaterapija poseže za svojim jakim adutima, moćnim eteričnim uljima i biljkama, i ne preza čak ni od sode bikarbone 🙂

Na radionici ćemo napraviti čajnu mješavinu.

Radionicu vodi Goran Smirčić.

Datum održavanja radionice je ponedjeljak, 19. veljače od 18.30 do 20.30 h

Polaznici će dobiti materijale s predavanja i recepte za pripravke koje ćemo izrađivati.

Cijena radionice: 50 kn (članovima Udruge odobrava se popust od 20%, pa je cijena radionice za članove 40 kn)

Najava radionice: KRUTI ŠAMPONI

Šamponi su još jedno mjesto gdje prirodna kozmetika pristaje na ustupke, pa koristi blaže i nježnije tenzide, one koji su proizvedeni na način da čuvaju prirodu i okoliš, a prema koži su nježniji i puno manje štetni od komercijalnih pjenila. Prirodnih pjenila, osim saponina iz juke i još nekih biljaka nema. Komercijalni šamponi, regeneratori i maske za kosu su ljestvicu koju prirodna kozmetika mora postići u smislu teksture i upotrebljivosti pripravka postavili prilično visoko. Htjeli mi to priznati ili ne, nemali će broj ljudi odustati od prirodnog pripravka s puno boljim sastavom ako nije u klasi onog na što su navikli. Od šampona očekujemo da bogato pjeni i dobro pere, a od maski i regeneratora da olakšaju raščešljavanje i kosi daju zaštitu i sjaj. Ta misija naravno, nije nemoguća, čak štoviše, no prirodniji tenzidi su prilično skuplji od ovih koji se komercijalno koriste i koji su zapravo, vrlo, vrlo jeftini. Popisom aktivnih i biljnih principa i eteričnih ulja koja se u pripravke dodaju kako bi ih se funkcionalno obogatilo ta cijena raste. Da li se to u konačnici isplati? Apsolutno da. Je li svima dostupno? Nažalost, ne. Velikom broju ljudi ti šamponi su jednostavno preskupi.

Druga, opet nešto bolja i prirodnija alternativa komercijalnim šamponima su kruti šamponi. Oni imaju svoje prednosti, ali i svoje mane. Priča zapinje već kod tenzida koji se upotrebljavaju, od kojih su neki potencijalno alergeni i opasno blizu koketiraju s dokazano štetnim komercijalnim tenzidima koje u prirodnoj kozmetici ne želimo koristiti. Njihova lijepa strana je da se u njih može dodati prilično velika količina njegujućih ulja i aktivnih tvari, da strašno dugo traju (s pločicom od 50 g kosa se, ovisno o dužini, može oprati i 30-40 puta), vrlo su „hendi“ i ne treba im posebna ambalaža.

U konačnici, ovi šamponi nekima odgovaraju, drugima ne. Mi volimo demistificirati, pa ćemo pokušati još jednom. Krute šampone nismo uvrstili u edukaciju iz prirodne kozmetike, pa ćemo na radionici napraviti nekoliko šampona, tako da se može ispratiti cijeli proces, od početka do kraja.

Ovo je jedna od radionica koje pripremamo za naše polaznike koji su završili edukaciju iz prirodne kozmetike, pa oni imaju prednost pri prijavama i rezervaciji mjesta. Prijaviti se mogu i svi zainteresirani, pa će ovisno o broju prijava biti obaviješteni je li na radionici ostalo mjesta.

Radionicu vode Jana Brdar i Meri Popović

Datum održavanja radionice je petak, 23. veljače od 18 do 21 h

Polaznici će dobiti materijale s predavanja i recepte za pripravke koje ćemo izrađivati.

Cijena radionice: 80 kn (članovima Udruge odobrava se popust od 20%, pa je cijena radionice za članove 65 kn)

Najava radionice SVA ČUDA KONOPLJE – vol. 2

Duga povijest upotrebe konoplje govori puno u njenu korist. Boris je, na zadnjoj radionici primjetio, kako je njena sudbina pomalo dualna, u jednu je ruku čudesno hvaljena, a u drugu zloslutno proganjana. Ta je sudbina prati do današnjih dana, kamen je smutnje i spoticanja – je li to droga ili je lijek, kad kažeš ulje konoplje što stvarno misliš, i što je važnije,THC ili CBD? Mi smo na prošloj radionici ponešto razotkrili, no čeka nas još puno posla. Zapravo je to strašno velika tema, i možda je bilo i prambiciozno misliti kako će sve stati u sat i pol predavanja.

Kako god, prošli smo put isprešali sjemenke konoplje u ulje, napravili dvije fine kreme, jednu za ruke i jednu ultimativnu anti age za koju nam stižu pohvale i upiti svaki dan, s brašnom smo napravili proteinsku pločicu, a sada ćemo iskoristiti ulje koje smo iscijedili, koje se u međuvremenu lijepo istaložilo i izbistrilo, i kombinirati ćemo ga s eteričnim uljem mravinca, još jednim stupom aromaterapije oko kojeg ima puno zabuna i dvojbi. Nekada ne treba puno više da bi dobili vrhunski pripravak spravljen po svim pravilima struke, s jasnom dozom i sigurnim načinom upotrebe.

Radionicu vodi Boris Oštarić

Datum održavanja radionice je ponedjeljak, 26. veljače od 18 do 21 h

Polaznici će dobiti materijale s predavanja i recepte za pripravke koje ćemo izrađivati.

Cijena radionice: 50 kn (članovima Udruge odobrava se popust od 20%, pa je cijena radionice za članove 40 kn)

 Prijava za sve radionice je obavezna zbog ograničenog broja mjesta. Većina radionica se popuni vrlo brzo, pa je mudro brzo i reagirati. Prijaviti se možete putem maila, telefona, naše facebook stranice ili ovdje.

Prijavi se!
Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.