O Politici privatnosti i kolačićima

Kako bi ova web stranica radila ispravno sa svim svojim funkcionalnostima te da bismo mogli dalje raditi na unaprijeđenju stranice i poboljšanju korisničkog iskustva, potrebni su kolačići  (eng. cookies). Prema Uredbi o zaštiti osobnih podataka, General Data Protection Regulation (GDPR) od 25. svibnja 2018. i  Zakonu o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/2018) obvezni smo prije spremanja kolačića i vaših osobnih podataka (e-mail primjerice kada komentirate objavu) zatražiti vaš pristanak.

Ako ne želite pohranjivati kolačiće web stranica na svom računalu, možete podesiti postavke preglednika tako da primite upozorenje prije nego što se kolačići postave. Također možete prilagoditi postavke tako da vaš preglednik odbije sve kolačiće ili samo kolačiće trećih strana te ujedno možete izbrisati već postavljene kolačiće. Imajte na umu da morate podesiti postavke zasebno za svaki preglednik i računalo koje koristite.

Ako onemogućite kolačiće, više ne možemo jamčiti da će naša web stranica ispravno funkcionirati. Moguće je da neke funkcije web stranice budu izgubljene ili da čak ne možete vidjeti određene web stranice.

Kako možete prilagoditi postavke, razlikuje se od preglednika do preglednika. Molimo vas da koristite upute vašeg preglednika.

Što su kolačići?

Kolačić je informacija spremljena na računalo od strane web stranice koju posjetite. Kolačići obično spremaju vaše postavke, postavke za web stranicu, kao što su jezik koji ste odabrali za pretraživanje. Kasnije, kada opet otvorite istu web stranicu, internet preglednik uz pomoć kolačića omogućava stranici prikazivanje informacija prilagođenih vašim potrebama.

Kolačići mogu spremati određene osobne informacije, ali jedino ako to omogućite – web stranice ne mogu dobiti pristup informacijama koji im niste dali i ne mogu pristupiti drugim datotekama na vašem računalu. Postavke internet preglednika možete promijeniti i možete sami birati hoćete li zahtjeve za spremanje kolačića odobriti ili odbiti, također možete pobrisati spremljene kolačiće automatski pri zatvaranju internet preglednika i slično.

Udruga EteriCo vam želi omogućiti što bolje korisničko iskustvo za vrijeme posjete našoj web stranici, te stoga imamo opcije koje omogućavaju:

-izvršavanje analitike za optimizaciju funkcionalnosti web mjesta

-dijeljenje objava na društvenim mrežama

-objavu komentara.

-praćenje statistike kako bismo utvrdili koji su sadržaji web stranice najzanimljiviji našim posjetiteljima.

Uz pomoć tako dobivene statistike imamo uvid koliko često je naša web stranica posjećena, koji sadržaji su najzanimljiviji posjetiteljima. Ne prosljeđujemo statističke i druge izvještaje. Također, podaci su anonimni, ne otkrivaju identitet posjetitelja stranice.

Koristimo kolačiće za procjenu koje dijelove naše stranice treba prilagoditi i optimizirati.

Za ujednačeno i učinkovitije učitavanje i normalno funkcioniranje web stranice.

– postavke preglednika za optimalan prikaz web stranice na zaslonu vašeg računala

– spremanje postavki, poput jezika, lokacije, željenog broja rezultata pretraživanja, itd.

– otkrivanja moguće zloupotrebe naših web stranica i usluga.

Također su omogućeni kolačići društvenih mreža, kad na primjer korisnici žele podijeliti članak.

Članci na našim web stranicama mogu se dijeliti putem društvenih mreža. Funkcije „like“ ili „share“ koriste kolačiće društvenih mreža.

Ovi kolačići stoga omogućuju da korisnici odabranih društvenih mreža mogu izravno dijeliti određeni sadržaj s naše web stranice.

Za kolačiće koje postavljaju društvene mreže i moguće podatke koje prikupljaju, pogledajte izjave koje te strane pružaju na vlastitim web stranicama.

Facebook 

https://www.facebook.com/legal/FB_Work_Privacy
https://www.facebook.com/policies/cookies/

Twiter

https://twitter.com/en/privacy
https://help.twitter.com/en/rules-and-policies/twitter-cookies

Whatsapp

https://www.whatsapp.com/legal?eea=1

https://www.whatsapp.com/legal/#cookies

Podešavanje možete napraviti na sljedećem linku.

Dodatne informacije o isključivanju kolačića:

Postoji nekoliko web stranica za isključivanje pohranjivanja kolačića za različite servise. Više se možete informirati na sljedećim linkovima:

http://www.allaboutcookies.org/

http://www.youronlinechoices.eu/

http://www.networkadvertising.org/

Kako još možete onemogućiti kolačiće:

Isključivanjem kolačića odlučujete hoćete li dopustiti pohranjivanje kolačića na vašem računalu. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Za informacije o postavkama kolačića, odaberite web-preglednik koji koristite.

Chrome

Firefox

Internet Explorer

Safari

Opera

Edge

Vivaldi

Ako onemogućite kolačiće, nećete moći koristiti neke od funkcionalnosti na web stranicama.

Internetska stranica može sadržavati poveznice na druge web stranice. Ako slijedite poveznicu na bilo koju internetsku stranicu, one će imati vlastitu Politiku o privatnosti i o korištenju kolačića. Molimo da se informirate i provjerite njihovu Politiku o privatnosti prije ostavljanja osobnih podataka na njihovim stranicama.

Moguće su izmjene pravila koja se odnose na kolačiće ako se naša web stranica i njezine funkcionalnosti budu mijenjali. U slučaju da će takva izmjena utjecati na bilo koje vaše pravo, o tome ćemo vas pravovremeno obavijestiti. Uvijek možete pregledati ovu web stranicu kako biste vidjeli najnoviju verziju.