NARANČINA KORA: Aromaterapijom protiv celulita, 2. dio

Na područja zahvaćena celulitom ulje/gel/krema nanosi se dvaput dnevno u tankom sloju, najbolje nakon tuširanja (koža je zagrijana i otvaraju se pore) ili suhog četkanja kože..

Piše: Jasmina Lakota, aromaterapeut


Težnja je svake žene odlično izgledati i biti u top formi, pogotovo u ovo vrijeme kada se skidamo u kupaće kostime. Vjerujem da znate da instant rješenja nema i da je sva „moć“ u vašim rukama. Dakle: strpljenje, redovitost i ozbiljnost u pristupu.

Tretman celulita podrazumijeva sinergijsko djelovanje dermalnih preparata (krema, gelova, seruma), oralnih pripravaka i unos tekućine, pravilna prehrana, tjelesna aktivnost… Što više elemenata uključite u svoj program anticelulitne terapije – rezultati će biti bolji. 

Plan  

Treba djelovati na metabolizam masnih stanica, smanjiti lipogenezu (proces proizvodnje masti) i poticati lipolizu (razgradnju masti); poticati rad limfe i otjecanje viška tekućine, poticati rad bubrega i izlučivanje mokraće i toksina te stimulirati arterijsku i vensku cirkulaciju.

Kako?
 1. ORALNIM PRIPRAVCIMA kao što su:
  – čajne mješavine/zeleni čaj
  – kapsule s klorelom ili kombinacijom klorele i spiruline,
  jer pomažu kod mršavljenja reguliranjem probave, diuretičkim djelovanjem, čiste jetru, stimuliraju razgradnju masnoća.
 2. DERMALNO:
  – anticelulitni pilinzi, gelovi, ulja, kreme .
  U ove pripravke za tretiranje celulita ulaze eterična ulja koja su diuretici i limfotonici jer potiču rad bubrega i izlučivanje mokraće i toksina, te potiču rad limfnog optoka i otplavljivanje viška tekućine (cedrovi, borovica). Uz njih idu eterična ulja za poticanje arterijske i venske cirkulacije (ružmarin cineol, čempres, usplođe limuna), a često i eterična ulja koja djeluju protuupalno (bolni celulit) i na potkožno masno tkivo (ljekovita kadulja, limunski eukaliptus, limunska trava). Na područja zahvaćena celulitom ulje/gel/krema nanosi se dvaput dnevno u tankom sloju, najbolje nakon tuširanja (koža je zagrijana i otvaraju se pore) ili suhog četkanja kože. 

  Nikako nemojte tretirana područja zamotati u foliju, jer znojenjem eterična ulja ne mogu prodrijeti dublje u tkivo i djelovati na celulit!

ULJNA MJEŠAVINA ZA TRETIRANJE CELULITA (100 ml)

40 ml BU lješnjaka

30 ml BU makadamije/marelice (ili neko dr. brzoupijajuće ulje)

30 ml macerata centele

70 kapi  EU atlaskog cedra

30 kapi  EU čempresa

20 kapi  EU ružmarina kemotip cineol

20 kapi  EU borovice

15 kapi  EU limunskog eukaliptusa

15 kapi  EU ljekovite kadulje

Ukapati u bočicu od 100 ml eterična ulja pa dodati biljna. Prije upotrebe pomiješati. Za najbolje rezultate nanositi u tankom sloju i dobro umasirati.


*BU – biljno ulje

*EU – eterično ulje

Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.