Fitoaromaterapijom protiv ispadanja kose – nova on line radionica

Nova on-line radionica nudi kompletan pristup problemu ispadanja kose. Nemamo čudotvornih rješenja s kojim ćete preko noći postati Yeti 🙂 , ali imamo inteligentan i integrativan pristup koji je zapravo, i jedini logični put.

Iako je kosa mrtva, teren iz koje raste je vrlo živ. Vlasište ima svoju mikrofloru, folikula svoj životni ciklus i vijek, a stil života, prehrana i mikronutricija  i te kako važnu ulogu u životu naše kose. Kad tome pridodamo snagu i učinkovitost eteričnih ulja, te ljekovito bilje koje se ovdje osim u pripravcima uzima i kao adjuvantna terapija, možemo pokriti vrlo širok teren. Zapravo, to je jedini pravi način da se ovaj problem riješi ili barem uspori i ublaži.

Kao i uvijek, neprijatelja prvo valjda upoznati. Onda se izabire najučinkovitije oružje za tu bitku.

Kroz video predavanje koje ovaj put traje nešto duže (oko sat i pol) temeljito ćemo se upoznati s problemom ispadanja kose, kako i zašto do njega dolazi i na koje načine možemo na to utjecati. Dotaknuti ćemo se i psihološkog aspekta kose koji je često zanemaren i olako shvaćen. Predložiti ćemo vrlo kompleksan fitoaromaterapijski protokol koji, kad je mudro složen, može dati fantastično dobre rezultate.

SADRŽAJ VIDEO PREDAVANJA:

 • Građa i funkcija kose, ciklus i faze rasta kose, struktura vlasi
 • Razlozi i vrste ispadanja kose
 • Kada i kako reagirati?
 • Psihološki aspekti gubitka kose
 • Fitoaromaterapijski protokol kod ispadanja kose
 • Nutricija i mikronutricija
 • Ljekovito bilje i biljni ekstrakti u tretmanu ispadanja kose
 • Uljni macerati, tinkture i octovi za tretman kose (izrada i primjena)
 • Biljna ulja, gelovi, vodeno glicerolni ekstrakti i hidrolati kod ispadanja kose
 • Eterična ulja i aktivne tvari kod ispadanja kose
 • Doziranje ekstrakata u pripravcima za aromaterapijski protokol, prilagodba pH vrijednosti pripravaka

Meri je ovaj puta bila osobito blagoglagoljiva,  i kao uvijek pokušala naći jednostavna i prirodna rješenja. Treba osvijestiti da nam ljekarna može biti i u hladnjaku, i u vrtu i u dvorištu, i u šumi.  Naučimo kako 🙂

Predavanje kao i uvijek prati Formularij u kojem će polaznik naći formulacije i recepte za vrlo konkretne probleme.

Naučiti ćemo napraviti:

 • mješavine eteričnih ulja za pojedini tip ispadanja kose (androgena alopecija, sezonski i telogeni efulvij, ispadanje kose vezano uz hormonske poremećaje – menopauza, sindrom policističnih jajnika, poremećaji rada štitnjače, kod prekomjerne produkcije sebuma ili nakon stresnih događaja i akutnih bolesti s viskom temperaturom i sl. Te mješavine ćemo koristiti u šamponu, ali i u svim pripravcima koje radimo.
 • Uljne pakunge za poticanje rasta kose
 • Biljne tonike protiv ispadanja kose
 • Gel serume protiv ispadanja kose (ponavljamo i kako napraviti gel od lana)

Dobra vijest za one koji redovito prate naše on line radionice –  i s ovom radionicom proširujemo paletu ekstrakata koje možemo napraviti sami, a kod ove problematike su izuzetno učinkoviti. Koristimo i znanja koja smo do sada stekli, pa ćete većinu sastojaka za pripravke zapravo imati ili ćete ih moći napraviti sami.

Sve naše on line radionice možete naći ovdje

Radionicu osmislila i vodi: Meri Popović, fitoaromaterapeutkinja

Prijave na radionicu: eterico.udruga@gmail.com

 • Trajanje video predavanja: 1.30 h
 • Redovna cijena radionice: 34€
 • Cijena radionice za članove udruge:  27 € (odobren popust od 20%)
 • Potrebno predznanje: DA (početnik u izradi prirodne kozmetike)
 • Praktični dio radionice: DA (u sklopu videa bit će detaljno objašnjen proces izrade ekstrakata i pripravaka)
 • Materijali: video predavanje, FORMULARIJ (skripta i dodatna objašnjenja), prezentacija
Podijeli:

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.