VODENO-GLICEROLNI EKSTRAKTI – izrada i primjena u prirodnoj kozmetici

Uzbudljiva nova on line radionica za sladokusce koji uživaju jednako u izradi svoje kozmetike kao i u izradi sastojaka za svoje pripravke. Radimo ekstrakte od biljaka koje vole kožu – tonificiraju je, regeneriraju, potiču na produkciju kolagena, učvršćuju je i omekšavaju, podižu joj elasticitet.

I to nije sve… nismo zaboravili niti biljke koje vole vlasište i kosu, ali niti one kojim tretiramo lomljive i oslabljene kapilare i proširene vene.

Naučiti ćete napraviti čak 42 ekstrakta za svoje kozmetičke pripravke.

Morati ćete malo u šetnju i pretraživanje livada, možda se učlaniti u neku grupu gdje se uči o samoniklom i ljekovitom bilju, konzultirati nekog tko poznaje, koristi i bere bilje, kupiti neku knjigu ili skinuti aplikaciju koja će vam pomoći u pronalaženju biljaka za ekstrakte, no to su sve benefiti ove radionice.

Čak i oni koji ne znaju puno o ljekovitom bilju moći će napraviti svoje ekstrakte, jer neke su biljke toliko česte i poznate da će ih samo trebati spojiti s imenom. Upoznati ćemo ih kroz potpuno novu svrhu. Puno njih zapravo već i koristimo, a da nismo niti svjesni koliko su vrijedne i za našu kožu. Uzbudljivo, zar ne?

Inspiraciju za ove ekstrakte našli smo u gemoterapiji, no nisu vodeno glicerolni ekstrakti nova stvar u kozmetici. Novo je jedino da ih sada možete napraviti i sami. Kozmetika iz kuhinje ne zvuči bog zna kako uvjerljivo, ali može se dovesti do stupnja u kojem može stati uz bok svjetski razvikanim i poznatim brandovima. Biti control freak u ovom slučaju uopće nije loša stvar, a najbolji sudac koja je kozmetika bolja bit će vaša koža.

Kroz video predavanje koje traje sat vremena učimo kako napraviti dobar, stabilan i kvalitetan vodeno-glicerolni ekstrakt. Proći ćemo kroz gemoterapiju, naučiti nešto o polarnosti i otapalima, proći detaljno izradu vodeno-glicerolnog ekstrakta kroz primjer (uz malo matematike naravno), dati ćemo korisne savjete kako ih implementirati i dozirati u pripravke. Dobiti ćete i smjernice za branje biljaka koje vam za ekstrakte trebaju, a vidjeti i kako to izgleda kad mi idemo u takve pohode. Naravno, radionicu uobičajeno prati i prezentacija i opširni Formularij.

Otvoriti ćemo i temu o kojoj ja puno razmišljam u posljednje vrijeme: jesmo li već otišli predaleko sa svom silom ekstrakata, stabilizatora, emulgatora, aktivnih tvari koje stavljamo u prirodne pripravke? Nismo li opet samo target jedne velike industrije koja se snašla u novim okolnostima i dobro prati trendove?  Koliko je naša prirodna kozmetika stvarno prirodna?

Dakle, vraćamo se korak nazad, ali činimo korak naprijed.

SADRŽAJ FORMULARIJA:

Najveći dio Formularija čini tablica koja donosi:

Pregled biljaka za izradu vodeno glicerolnih ekstrakata:

 • Naziv biljke i biljni organ koji se koristi u ekstrakciji
 • Indikacije i očekivano djelovanje ekstrakta
 • Prijedlog pripravaka u koje ćemo ga implementirati
 • Opaske kod izrade pojedinog ekstrakta (ako ih ima)

Recepti iz Formularija su vrlo bazični, jer ove ekstrakte možete implementirati u sve svoje kozmetičke pripravke koje i inače radite, pa ne treba puno mudrovati. Upravo su zato formulacije koje donosimo super jednostavne, no zapravo unatoč tome vrhunske i učinkovite. Idemo prema ljetu, pa su i prigodno ljetne.  Prilagođene su početnicima, svima koji redovito prate naše on-line radionice, ali i onima koji već puno znaju i pomalo su majstori u izradi kozmetike. Možda nekom, zašto ne, to budu i prvi kozmetički pripravci koje je napravio.

Učimo napraviti brze i jednostavne formulacije od tek nekoliko sastojaka, a njihove zvijezde su upravo naši vodeno-glicerolni ekstrakti:

 • TONIK ZA MASNU I PROBLEMATIČNU KOŽU
 • TONIK ZA SUHU I ZRELU KOŽU
 • LJETNI OSVJEŽAVAJUĆI TONIK ZA LICE I TIJELO
 • TONIK KOD SVRBEŽA I EKCEMA
 • GEL ZA POTICANJE RASTA KOSE
 • SOS GEL NA BRZINU
 • GEL ZA UMORNE I TEŠKE NOGE
 • ANTI-AGE SERUMASTI GEL
 • LJETNI GEL ZA KOSU

U svim formulacijama koristimo VG ekstrakte koje ćete sami izraditi i isključivo bazne sastojke s kojima smo do sada radili, pa osim truda i dobre volje za izradu ekstrakata za ovu radionicu nećete trebati ništa drugo.

Radionicu osmislila i vodi: Meri Popović, fitoaromaterapeutkinja

Prijave na radionicu: eterico.udruga@gmail.com

 • Trajanje video predavanja: 60 minuta
 • Cijena radionice: 34€ 
 • Cijena radionice za članove udruge:  27 (odobren popust od 20%)
 • Potrebno predznanje: NE
 • Praktični dio radionice: DA (u sklopu videa bit će detaljno objašnjen proces izrade ekstrakata)
 • Materijali: video, FORMULARIJ (skripta i dodatna objašnjenja), prezentacija
Podijeli:

One Comment on “VODENO-GLICEROLNI EKSTRAKTI – izrada i primjena u prirodnoj kozmetici”

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.